Design
Forfatter
Ludvik Thunæs
Arbeidet vi har utført med 3D-rendering for Northman er et bevis på kraften i å kombinere teknologi og foto. Ved å integrere 3D-objekter med dronefotografering, har vi skapt en realistisk ramme rundt boligprosjektet.
Dronefotografering av tomt for 3D-modellering innebærer flere trinn. Først planlegges flyruten for å sikre at alle relevante områder blir dekket for bruk i eksteriør- og interiørbilder. Deretter utføres selve fotograferingen, hvor dronen tar bilder fra ulike vinkler og høyder for å fange detaljene i terrenget og utsiktsbilder fra terrasser og leiligheter.
Med 3D programvarer og KI-teknologi kan vi skape detaljerte visualiseringer av bygninger både utvendig og innvendig. Verktøyene gir oss muligheten til å modellere komplekse strukturer og interiørdesign med høy presisjon. Med lyssetting, teksturer og materialer kan vi presentere en realistisk fremstilling som hjelper kunder med å forstå prosjektets beliggenhet, detaljer og estetikk.
Når vi skal visualisere et bygg er det vesentlig å ta hensyn til høyde, vinkel, tid på dagen og værforhold for å skape et best mulig resultat i tråd med ønsket profil og identitet for prosjektet.
Bruk god tid på planlegging gjerne i samarbeid med arkitekt, utbygger og potenselle kunder for å sikre et best mulig resultat. Design handler jo ikke bare om følelser og hvordan ting ser ut, men like mye og funksjonalitet - altså at bildene forteller mest mulig om byggets relevante detaljer og funksjoner, som f.eks. solforhold, takterrasser, parkering og øvrig bebyggelse.